Gjeldende arealplaner
I dag har Tønsberg kommune to gjeldende arealdeler – en for gamle Re kommune og en for gamle Tønsberg kommune.
Gjeldene arealplaner finner du her.
Gjeldende samfunnsdel
Kommuneplanens samfunnsdel for Tønsberg kommune ble vedtatt i oktober 2021.
Den nye og vedtatte samfunnsdelen finner du her. (PDF, 2 MB)
Prosessen frem mot ny arealdel
Her kan du lese mer om hva som har skjedd og hva som er status for kommuneplanens arealdel.
Dette har skjedd
- Kommuneplanens samfunnsdel ble vedtatt 6. oktober 2021.
- Arbeidet med ny arealdel startet opp samtidig og planprogrammet for arealdelen ble fastsatt i kommunestyret 20. april 2022.
- Forslag til ny arealdel ble vedtatt lagt ut på høring av kommunestyret 14. juni 2023, med høringsfrist 1. oktober 2023.
Dette skjer videre
Kommunedirektøren jobber nå med å gå gjennom de ca. 100 høringsuttalelsene og 24 innsigelsene for å vurdere hvilke endringer som skal gjøres i planen før den fremmes til ny politisk behandling våren 2024. I disse vurderingene tar vi også stilling til om endringene gjør at planen må ut på høring og offentlig ettersyn igjen før sluttbehandling.
Foreløpig ser det ut til at det kan legges fram sak til politisk behandling for kommunestyret 3. april.
Les høringsforslaget til kommuneplanens arealdel.